O NÁS / ABOUT US

Děkujeme za další krásný článek o nás :)

k nahlédnutí zde ,)

Chovu těchto úžasných kočiček se věnujeme více jak 15let.

Naše chovatelská stanice siamských a orientálních koček Snape, CZ byla zaregistrovaná ve FIFe v roce 2009.

Od tohoto roku se věnujeme chovu těchto krásných siamských a oriantálních kočiček, které mají neuvěřitelný charakter a jsou velice přátelské, mimořádné inteligentní, komunikativní, zvídavé a neobyčejně elegantní. A když se na vás upře jejich pohled, není možné nepodlehnout.

Rády si povídají a u všeho asistují. S nimi se nikdy necítíte sami, jsou to společníci a kamarádi. Na siamských a orientálních kočičkách si velice cením jejich odvahy, hrdosti a velkého pouta s člověkem. Jsou jedinečné a nenahraditelné.

Soužití se siamskou a orientální kočičkou je rozhodně zajímavé. Někdy je to náročné, někdy komické, ale rozhodně ne nikdy nudné …

Většinu času se věnujeme našim kočičkám. Dáváme jim mnoho lásky a pozornosti, aby mohli žít zdravý a šťastný život. Jsou kvalitně krmené a mají zajištěnou vynikající veterinární péči.  Je pro nás také důležité, aby žili v čistém prostředí.

Snažíme se toto plemeno dále rozvíjet a to samozřejmě v mezích oficiálního standardu. Proto pro získání nových genetických informací pravidelně investujeme do nových krevních linií. Z tohoto důvodu neopakujeme stále dokola stejné spojení. 

Naše dívky nezatěžujeme a dáváme jim dostatek času k regeneraci mezi vrhy.

Koťátka s potenciálem pro další chov pečlivě vybíráme. Stejně tak pečlivě vybíráme nové majitele naším koťátkům (více informací v odkazu "koťátka").

Naše kočičky jsou pravidelně zdravotně testované na virové, bakteriální, parazitární i genetické choroby.

Také patříme mezi stanice s tzv. "uzavřeným chovem", které nezapůjčují své kocourky pro krytí jiných kočiček. 

Našim cílem je především spokojenost našich kočiček a rozvoj tohoto plemene jak po zdravotní, tak i typové stránce. Našich liníí si velice vážíme. Všechny naše kočičáky i koťátka milujeme. Proto, ačkoliv najdete naše odchovy ve velice významných stanicích po celém světě a u milujících rodin, jde vždy o důkladný proces výběru

Naše kočičky je možné vidět například i v Anglii, Australii, Francii, Holandsku, Italii, Lotyšsku, Neměcku, Norsku, Polsku, Rakousku, Rusku, Slovensku, Švédsku...

Our Cattery Siamese and Oriental cats Snape, CZ was registered at FIFe in year 2009.


Since this year is dedicated to breeding these beautiful cats, that have incredible character and are very friendly, extremely intelligent, communicative, inquisitive and elegant. When they gaze at you it´s hard to resist them ...

They are talkative and like to assists with everything. With them, you never feel alone, they are true companions and frends. I appreciate the courage of the Siamese and Oriental breeds, their prode and their great bonding with people. They are unique andthere´s no substitute fot this breed. 
Living with Siamese and Oriental cats is definitely quite interesting. Sometimes it's can get difficult, sometimes comic, but it´s definitely never ever dull or boring …


Kopírování mého textu a fotek je možné pouze se souhlasem!


"Jedna kočka změní návrat do domu na návrat domů."

   Pam BrownováOrientální kočka vypadá jak z jiného světa. Zahrne vás pozorností a láskou: 

napsali o nás 

<3 <3 <3
Siamská a orientální kočka

Siamská kočka pochází ze Siamu (dnešní Thajsko). První zmínky jsou ze 14. stolení, ale až v 19. století se siamská kočka dostala do Evropy.

Říká se, že siamské princezny navlékaly své prsteny na jejich dlouhé štíhlé ocasy. Proti spadnutí byly prsteny jištěny zalomením ocasu (zálomky). Další legenda říká, že siamky hlídaly největší cennosti chrámů a zíraly na ně tak upřeně, až se jim zkřížily oči a šilhaly. V roce 1892 byl sepsán první výstavní standard, kde zalomení ocasu (zálomek) a šilhání bylo považováno za žádoucí plemenný znak. Dnes jsou tyto znaky považovány za vadu. Původní typ siamské kočky se od té současné natolik změnil, že byla původní siamská kočka označena názvem thajská.

Siamská kočka je středně velká a patří mezi krátkosrstá plemena. Jejich hmotnost je v rozmezí 2,5-7 kg. Má dlouhé nohy a její tělo je pevné a svalnaté.  Ocas je dlouhý a tenký. Hlava má podlouhlý trojúhelníkovitý tvar. Uši jsou velké, mají rovněž trojúhelníkovitý tvar. Oči jsou šikmo posazené a modré. Srst je krátká, lesklá a bez podsady. Siamská kočka působí velice elegantním dojmem. Její pohyby jsou ladné. Její povaha je přátelská, zvídavá a společenská. Chovají se trochu jako psi a bez jejich asistence se v domácnosti nic neobejde.

Orientální kočka má se siamskou kočkou shodné tělesné charakteristiky, liší se pouze barvou očí (siamské kočky mají oči modré, orientální kočky zelené) a druhem zbarvení srsti (siamské zbarvení je jen na koncové části těla, orientální kočky jsou plnobarevné). Orientální kočky byly vyšlechtěny ze siamských koček a poprvé se objevily v 50. letech minulého století.