O NÁS / ABOUT US

Naše chovatelská stanice siamských a orientálních koček Snape, CZ byla zaregistrovaná ve FIFe v roce 2009.

Od tohoto roku se věnuji chovu těchto krásných siamských a oriantálních kočiček, které mají neuvěřitelný charakter a jsou velice přátelské, mimořádné inteligentní, komunikativní, zvídavé a neobyčejně elegantní. A když se na vás upře jejich pohled, není možné nepodlehnout.

Rády si povídají a u všeho asistují. S nimi se nikdy necítíte sami, jsou to společníci a kamarádi. Na siamských a orientálních kočičkách si velice cením jejich odvahy, hrdosti a velkého pouta s člověkem. Jsou jedinečné a nenahraditelné.

Soužití se siamskou a orientální kočičkou je rozhodně zajímavé. Někdy je to náročné, někdy komické, ale rozhodně ne nikdy nudné ...

Naše kočičky jsou pravidelně zdravotně testované na virové, bakteriální, parazitární i genetické choroby.

Také patříme mezi stanice, které nezapůjčují své kocourky pro krytí jiných kočiček.

Naše kočičky je možné vidět například i v Anglii, Australii, Francii, Holandsku, Italii, Lotyšsku, Neměcku, Norsku, Polsku, Rakousku, Rusku, Slovensku, Švédsku ...

Our Cattery Siamese and Oriental cats Snape, CZ was registered at FIFe in year 2009.


Since this year is dedicated to breeding these beautiful cats, that have incredible character and are very friendly, extremely intelligent, communicative, inquisitive and elegant. When they gaze at you it´s hard to resist them ...

They are talkative and like to assists with everything. With them, you never feel alone, they are true companions and frends. I appreciate the courage of the Siamese and Oriental breeds, their prode and their great bonding with people. They are unique andthere´s no substitute fot this breed. 
Living with Siamese and Oriental cats is definitely quite interesting. Sometimes it's can get difficult, sometimes comic, but it´s definitely never ever dull or boring …"Jedna kočka změní návrat do domu na návrat domů."

                                                                                                                                      Pam Brownová


Siamská a orientální kočka

Siamská kočka pochází ze Siamu (dnešní Thajsko). První zmínky jsou ze 14. stolení, ale až v 19. století se siamská kočka dostala do Evropy.

Říká se, že siamské princezny navlékaly své prsteny na jejich dlouhé štíhlé ocasy. Proti spadnutí byly prsteny jištěny zalomením ocasu (zálomky). Další legenda říká, že siamky hlídaly největší cennosti chrámů a zíraly na ně tak upřeně, až se jim zkřížily oči a šilhaly. V roce 1892 byl sepsán první výstavní standard, kde zalomení ocasu (zálomek) a šilhání bylo považováno za žádoucí plemenný znak. Dnes jsou tyto znaky považovány za vadu. Původní typ siamské kočky se od té současné natolik změnil, že byla původní siamská kočka označena názvem thajská.

Siamská kočka je středně velká a patří mezi krátkosrstá plemena. Jejich hmotnost je v rozmezí 2,5-7 kg. Má dlouhé nohy a její tělo je pevné a svalnaté.  Ocas je dlouhý a tenký. Hlava má podlouhlý trojúhelníkovitý tvar. Uši jsou velké, mají rovněž trojúhelníkovitý tvar. Oči jsou šikmo posazené a modré. Srst je krátká, lesklá a bez podsady. Siamská kočka působí velice elegantním dojmem. Její pohyby jsou ladné. Její povaha je přátelská, zvídavá a společenská. Chovají se trochu jako psi a bez jejich asistence se v domácnosti nic neobejde.

Orientální kočka má se siamskou kočkou shodné tělesné charakteristiky, liší se pouze barvou očí (siamské kočky mají oči modré, orientální kočky zelené) a druhem zbarvení srsti (siamské zbarvení je jen na koncové části těla, orientální kočky jsou plnobarevné). Orientální kočky byly vyšlechtěny ze siamských koček a poprvé se objevily v 50. letech minulého století.